Výklad sna: S Milanom na Dunaji

3.4.2023 – S Milanom na Dunaji, nevedomý sen

Sme v škole, vyzerá to ako výška. Vnímam tam veľkú budovu, schody. Riešime čo budeme obedovať a kamoš Milan H. vraví, že by sme si mohli ísť dať k bábuške obed. (Zdá sa mi, že sme aj hovorili nejaké ruské meno jej menüčka, ale to mi už vypadlo). Ideme po schodoch hore a tam už vidím to jej menu, je akoby naskladané na schodoch, sú to nejaké obložené placky. Zdá sa mi to divné a že to je len reklama. Vchádzame do priestoru, ktorý vyzerá ako dve menšie kinosály. Milan vraví, nech počkám v tej prvej, že on to prinesie. Ide za roh do druhej sály a nejak neprichádza.

Idem pozrieť, čo s ním je, v druhej sále nie je. Idem na chodbu a vidím, ako uprostred chodby ukladá k ruksaku a k fľaškovému pivu ešte jedno pivo v plechovke. Obzerá sa podozrivo, že či ho nikto nevidel. Ide ku schodom a tam ho dobieham a pýtam sa, že čo to znamená, veď on už dávno prestal s týmito chujovinami (chlast, drogy). Vraví, že som mu pripomenula staré časy, že to preto.

Riešime, že sme sa nestihli naobedovať. Vraví, že spolužiačka nás pozvala na loď pri Dunaj, prehovára ma, aby sme tam šli. Že to je len hodinka. Snažím sa zistiť, aký máme predmet, neviem si spomenúť. Nechcem ho vynechať a na druhej strane, už sme aj tak začiatok prešvihli. Vyťahujem ružový zošit z ruksaku, je v ňom plno papierov, neviem nájsť rozvrh a okrem toho už znova kráčame hore po schodoch, smer loď. Pýtam sa Milana, či má priateľku a on na to, že nie a už rok ani s nikým nespal. Vyjadrujem počudovanie a on že to tak jednoducho je a nechce len tak hocikoho. Vyzerá byť s tým v pohode.

Prichádzame na miesto, najprv prechádzame pomedzi nejaké kovové konštrukcie, dosť sa tam pcháme, až na jednom mieste je vrastený kmeň stromu. Milan sa tam prepchá a ja neviem, či mám ten kmeň nadvihnúť a tak sa tam ešte vopchať, alebo ho prekročiť. Posúvame ten kmeň hore-dolu a pozerám, ako to bude najlepšie a vlastne ani nechápem, prečo sa tam mám pchať, veď už sa nedá ísť ďalej.

//Tu mám sek, buď sa hneď zmenila scéna, alebo si nepamätám prechod.

Sedíme vpredu na lodi, sme tam piati. Napravo odo mňa Milan, potom taký starší chlapík, oproti mne je spolužiačka čo nás pozvala a na lavici vľavo sedí jej otec. Chvíľu sa rozprávame len s Milanom a všímam si, akú má peknú plnú tváričku. Má na postupno dlhé blonďavé vlasy, á la metalisti z 80-90tych rokov, plné pery a líca, krásne oči, bledé obočie. Hovorím mu, aký je pekný. Cítime sa blízky, spojení láskou. Nie partnerskou, skôr takou veľmi kamarátskou, až rodinnou, bezpodmienečnou.

Sedím chrbtom k smeru jazdy. Dosť sa obzerám, vidím vodu po troch stranách, na jednej strane za stromami je veľa vody (skoro akoby more), je to tu celkom pekné. Otáčam sa smerom dopredu, nejak to s nami kýve. Niekto sa ma pýta, či je všetko v poriadku. Ja na to, že je to tu krásne, len až tak dobre mi nie je a v tom zisťujem, že my sa hýbeme! S tým som nerátala. Sme pri bočnom ramene Dunaja, vidím spodok lode, ktorý je na spodku vysunutý dopredu, tým sa v podstate šúcha o zem. Sledujem ten spodok, ako prichádzame k hlavnému prúdu. Ešte sme tak polo na piesku a tam sa „cesta“ napája na hlavný tok Dunaja. Na Dunaji je viacero lodí, zaraďujeme sa medzi ne. Pýtam sa sama seba, kam som sa to dostala? D. sa bude čudovať, keď ma zbadá na google maps kde som.

Ako sme uprostred rieky, tak u každého z nás sa akoby jeho sedadlo oddeľuje od lode a my brázdime po rieke na týchto plavidlách. Je to dosť zábava, najprv som prekvapená a snažím sa to udržať v rovnováhe. Teraz na tom plavidle stojím, akoby som mala pod sebou veľkú plutvu a rukami sa držím o kormán. Pohupuje to, môžem tam pridávať plyn a brázdiť po rieke. Vravím si, že toto je super tip na výlet, určite sem raz s D. pôjdeme.

Sme opäť na lodi, sedíme tak isto a ďakujeme spolužiačke za tento výlet. Každý jej dávame na líco pusu. Ten starší muž sa jej snaží nejakým blbým pohybom dať pusu na ústa, vôbec sa jej to nepáči.

Všímam si cenovku za naše miesta, že 80 euro za prednú časť. Fu, dosť za taký malý výlet. Spolužiačka vraví, že ona to mal cez firmu za 20, preto sme mohli ísť.

Sme u spolužiačky na dome a ukazuje nám ho. Má bohatých rodičov, dom je pekný. Niečo riešime s tým starším chlapom čo je s nami v zmysle aby odišiel. Boli sme tam ešte dlhšie, ale zvyšok mi už vypadol.

—————-

Výklad:

Súvis so životom:

Milan – je môj bývalý z tínedžerských čias, bol metalista a na drogách. Nikdy nevyzeral tak dobre ako v mojom sne :D. Teraz na prvého apríla som spravila žart na sociálnych sieťach, že meditácia metallica, tak možno sa mi týmto pripomenul.

  • Meno Milan je zároveň meno strýka, ktorý by mal včera 64 rokov a sme na neho v rodinnom chate spomínali, aj nejaké staré fotky sme pozerali. Moje asociácie s ním sú hlavne: srandista. Zomrel minulé leto.

Nečakaná cesta – pred mesiacom som bola na nečakanej ceste bez D., a často som som na ňu myslela, čo by sa jej páčilo a čo nie.

Dunaj – ako som prišla z tej nečakanej cesty, tak si dosť užívam miesto, kde bývame a vytešujem sa z blízkosti Dunaja.

Vysoká škola – včera som úspešne urobila skúšku NLP master, veľmi sa z toho teším.

Výklad sna:

Vysoká škola, schody dohora môžu znázorňovať moje vzdelávanie a potrebu oddýchnuť si (obed). Moja stará časť ale spadá do starých koľají a žiaden obed/oddych sa najskôr nekoná. Sen ma nabádza vstúpiť do rieky života, aj keď sa mi na začiatku bude asi najskôr krútiť hlava alebo žalúdok, a budem potrebovať zistiť, ako sa tam dostať. Ukazuje mi aká parádna jazda to môže byť. Len sa potrebujem otočiť do smeru jazdy, pozorovať tú krásu okolo mňa a nechať sa viesť. Vedenie môže prebrať moja vnútorná bohatá časť, ktorú ešte nepoznám. Možno budem musieť prekusnúť pár nepríjemných pokusov o zblíženie sa s ňou a zvládnuť, ako sa tých nepríjemných pocitov zbaviť.

Inak, číslo 80 znamená prechod, prekročenie, prináša nové smernice, štúdia, rozvoj a nové smery, s tým aj novú múdrosť. Číslo 20 je to neuchopiteľné, ako aj aspekt neovládateľnosti inými, rozhodnutie musí prísť zvnútra, ako aj stanovenie si cesty. Povinnosti a záväzky zvonka nefungujú, treba si ich dať zvnútra, pri zachovaní pocitu slobody. Z tohto pohľadu mi je ponúknuté prekročenie hraníc, ale až keď spravím vnútorné rozhodnutie spojiť sa s mojim bohatým JA. Postup je možný, až keď sa stane pre mňa toto moje JA uchopiteľné.  

Praktické kroky v živote podľa rady sna:

1. Spojiť sa mojim bohatým JA

2. Dať si nateraz pauzu so vzdelávaním. Už som totiž pokukovala po ďalších kurzoch, tak to nateraz nechám tak.


-> Keby to bol váš sen, ako by ste si ho vyložili?


Ak sa chcete naučiť vykladať si sny, prečítajte si náučný román Žite svoje sny, ktorý som napísala a doplnila o praktické cvičenia. Nájdete ho TU.

Ak chcete pomôcť s výkladom vášho sna, dohodnite si so mnou konzultáciu TU.

Tina Burgwieser
Holistická trénerka pokojnej mysle. Naučím vás viesť ÚSPEŠNÝ VEDOMÝ a SPOKOJNÝ život v PRÍTOMNOSTI. Autorka kníh o sebarozvoji, meditácii, snoch a mandalách, lektorka seminárov a online kurzov. Je zakladateľkou prvého meditačného online klubu na Slovensku a v Čechách. Sprevádza ľudí na Ceste k sebe a celistvým prístupom pomáha klientom spracovať životné výzvy a dosiahnuť vyrovnaný, šťastný a spokojný život. Pri osobných konzultáciách, mentoringoch, pobytoch a workshopoch sa zameriava na techniky transformačnej arteterapie, meditácie, hypno-imaginácie a práce s energiou.

AUDIO SPREVÁDZANIE

pre vystresovaných ľudí:


5 minút

Zo stresu DO POHODY

Potrebujete predýchať náročnú situáciu? Ste zacyklení v myšlienkach alebo emóciach? Potrebujete sa upokojiť pri pracovnom zhone? Čaká vás dôležité stretnutie, porada? Naštval vás niekto? Ak áno, stiahnite si túto nahrávku a dostaňte sa opäť do pohody behom 5 minút. 

Túto nahrávku si stiahlo už 0 ľudí
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely spracovania tohto komentára. Zásady spracovania osobných údajov