Videokurz

Kreslenie a maľovanie mandaly 

Modul 1 - Papier

Vstúp do zázračného sveta mandál

 • Nauč sa kresliť a maľovať mandaly
  Čakajú ťa kvalitné a zrozumiteľné krok po kroku návody
 • Dopraj si kvalitný oddych a čas pre seba
  Zabudneš na všetko okolo seba a užiješ si radosť z tvorenia
 • Pri tvorení naštartuješ a rozvinieš svoju kreativitu
  Nebudeš chápať, kde sa to v tebe berie :)

Mandaly možno tvoriť rôznymi spôsobmi - ja som natočila také, aby aj začiatočníci alebo tí, čo si myslia o sebe že URČITE nevedia kresliť mohli vytvoriť si vlastnú mandalu. A pokročilí získajú ďalšie tipy a triky na maľovanie. 


Na čo mi je kreslenie mandaly?

Tvorenie mandaly nie je len také obyčajné kreslenie. Vedeli ste, že má blahodárny vplyv na našu psychickú pohodu? 

 • zníženie stresu
 • zvýšenie schopnosti sústrediť sa
 • harmonizácia mozgových hemisfér
 • výborná psychohygiena
 • zvýšenie sebavedomia
 • posilnenie vnútornej pohody
 • uvoľnenie napätia
 • znovunastolenie poriadku v živote
 • uvedomenie si svojho stredu
 • vyrovnanie sa s nečakaným
 • znovunastolenie rovnováhy
 • pochopenie a precítenie jednoty
 • tréning trpezlivosti
 • vyrovnanie sa so svojimi nedostatkami

POZOR!

Keď začneš kresliť mandaly,

tvoj život sa radikálne zmení!

 • Už nikdy nekúpiš ako darček lapače prachu, lebo budeš môcť vytvoriť osobný a originálny darček. Čo si teraz tie labutienky, sloníky a anjelíčkovia počnú???
 • Každý kruhový objekt ti bude pripomínať mandalu! Pozrieš na koleso auta - mandala! Pozrieš na kvet - mandala! Pozrieš na vesmír ---> mandala! Všade ich budeš vidieť! Chceš to naozaj?
 • Zrazu máš čas na seba, lebo aj tvoje deti si kreslia a maľujú! Budeš sa pýtať: naozaj mám chvíľu čas, alebo som len na niečo zabudla? 
 • Bude z teba umelec! Sama nebudeš veriť, že vieš takto kreatívne tvoriť a tvoje okolie už vôbec nie. Budú krútiť hlavami, spytovať sa, kde sa to v tebe zobralo a začnú ťa zaraďovať k tým čudným - umelcom! 

Ako taký kurz vyzerá? Nevyznám sa v tom!

Videokurz som rozdelila do troch kategórii:

 1. základ
 2. vyfarbovanie
 3. zdobenie

Mandalu môžeš hneď so mnou začať tvoriť, pekne po rade. Najprv si zvolíš základ mandaly a pôjdeš podľa postupu, ktorý sa ti bude zdať najlepší pre teba.

V každej kapitole nájdeš zoznam materiálu, ktorý budeš pre tvorenie potrebovať, stručný písomný návod, moje skúsenosti a videonávod.

Na konci každého videa nájdeš link na ďalšiu kapitolu. Ak po videu ešte dokončuješ mandalu a chceš si k tvoreniu pustiť príjemné tóny, máš priamo na stránke na výber buď šum mora, alebo zvonkohry so spevom vtákov.

Celé ovládanie je intuitívne a určite ho zvládneš.

Ak by to predsa len nešlo, stačí mi napísať do komentára. Pri každej lekcii je možnosť spýtať sa ma, ak ti je niečo nejasné. 

Čo na teba čaká

 • 13 videí s návodmi krok po kroku
  Môžeš hneď so mnou začať tvoriť! V troch hlavných katégoriach základ, vyfarbovanie a zdobenie postupne namaľuješ krásne mandaly
 • 6,5 hodiny návodov
  Kresli a maľuj spolu so mnou, krok po kroku ti všetko vysvetlím
 • 6 rôznych spôsobov, ako vytvoriť základ mandaly
  Naučíš sa mandaly rysovať, vytvárať ich geometricky, aj voľnou rukou a to na obyčajný, ako aj akvarelový a aj farebný papier
 • 3 postupy, ako mandaly vyfarbiť
  Čakajú na teba lekcie vymaľovania mandaly farbičkami, vodovými a aj akvarelovými farbami
 • 4 metódy zdobenia mandaly
  Dozvieš sa, ako vyzdobiť mandalu pomocou obyčajných a aj metalických fixiek, gelových pier a aj akvarelových farieb
 • 2 príjemné hudobné pozadia
  Popri kreslení ťa budú sprevádzať zvonkohry a spev vtákov. Pri a po každej lekcii si môžeš pustiť aj šum mora, alebo zvonkohry ako podmaz.
 • 5 častí v každej lekcii
  Ako v správnom recepte, v každej kapitole nájdeš zoznam materiáu, ktorý budeš pre tvorenie potrebovať, stručný písomný návod a moje skúsenosti, videonávod, hudbu k tvoreniu a rýchlu navigáciu pre ďalšiu lekciu.

Môj príbeh, ako som sa vyhla vyhoreniu

 a objavila potrebu kresliť mandaly

Nabrala som si toho na seba veľa, ale ja to zvládnem.

Skoro vstať, aby som bola o šiestej v práci, aby som bola o pol deviatej na univerzite. Po prednáškach rýchlo naspäť do práce, večer opäť na uni, čakajú ma povinné cviká. Rýchlo domov, niečo spratať, venovať sa aspoň trošku úlohám a učivu. Víkendy sú vyhradené na učenie a cviká. 

Pracujem 40 hodín v týždni, popri tom stíham polovičku semestra denného štúdia technickej informatiky v Linci. Už štvrtý rok a ide mi to čoraz ťažšie. Cviká v programovaní, algoritmy, assembler a elektroniky by som bez pomoci spolužiakov nedala. 

Na internete si všímam mandaly, sú pekné ja by som ich nevedela nakresliť.  V nejakej knihe nachádzam návod na kreslenie mandaly rysovaním. Zaujme ma, to by som možno zvládla. Vytváram prvé obrazce na papieri, rysujem, obťahujem, vyfarbujem. Wooow! Okrem parádneho oddychu som ja, čo neviem absolútne kresliť, vytvorila niečo veľmi pekné!

V každej možnej prestávke rysujem, obťahujem, vyfarbujem. Objavujem nový relax, ktorý je tak veľmi potrebný, inak by mi asi praskla hlava. 

písal sa rok 2009 a ja som bola na pokraji vyhorenia

Ako to dopadlo? V piatom roku štúdia som zmenila pracovisko, prijali ma to IT-oddelenia. Po emocionálnom kolapse som si priznala, že situácia je nad moje sily a štúdium som nechala. 

Mandaly ako prostriedok pre vyrovnanie a relax zostali aj naďalej v mojom živote. Objavila som ich vo chvíli najväčšej záťaže a pomohli mi ňou prejsť. Pomohli mi objaviť moju silu tvorivosti, radosť, podporili ma pri sústredení sa a meditácii.

Už som ich zo života nepustila a fascinujú ma dodnes. 

píše sa rok 2020 a ja som šťastná a v mieri

Čo tento špás stojí

Tvoja investícia je

4,60 € za jedno video

59,99 €

Za túto cenu získaš prístup k jedinečným návodom a možnosť konzultovať otázky ohľadom tvorenia mandaly. 

Tina Burgwieser

tvoja sprievodkyňa mandalovým svetom

Mandaly som objavila v roku 2009 a odvtedy ich kreslím, maľujem, vytváram a spoznávam pomocou nich svet okolo mňa a v sebe. Tak isto maľujem mandaly na objednávku - osobné, partnerské, firemné, ako aj pre posilnenie priestoru a s určitým zámerom.  Od roku 2018 píšem v pravidelnej rubrike pre časopis Balans o tvorbe mandál. 

Ako som sa postupne zdokonaľovala v maľovaní mandál, začala som viesť kurzy a workshopy kreslenia najprv intuitívnych, a neskôr aj osobných mandál podľa mena a dátumu narodenia. Návod na kreslenie osobných mandál som spísala aj do e-knihy, je dostupná v e-shope na tejto stránke. Veľmi sa teším, že som mnohým ľuďom v Rakúsku, na Slovensku a Čechách v rôznych centrách a na festivaloch mohla ukázať, ako mandaly kresliť a maľovať. 

Myšlienku online kurzu som so sebou nosila približne 5 rokov. Musela prísť Korona, aby som si našla dostatok času na splnenie tohto sna. Prvá časť je hotová, je ňou nevyhnutný základ ako mandaly tvoriť. Nasledovať budú nadstavbové moduly. Mojím cieľom je sprostredkovať celé moje know-how o tvorbe mandál. Pevne verím, že to bude možné.

Rada by som dopriala každému prínosy pri kreslení mandaly, aké vídam na mojich workshopoch - tie AHA-efekty, radosť, dopriatie si pohody, mieru a vyrovnania a pochopenie situácii vo svojom živote. 

"Quod est superius est sicut quod est inferius, et quod est inferius est sicut quod est superius, ad perpetranda miracula rei unius.“
“Čo je hore, je ako to, čo je dole, a čo je dole, je ako to, čo je hore, aby dokonané boli divy jednej veci.”

Smaragdové dosky

Teším sa na Tvoju prítomnosť v kurze, vidíme sa tam onine :)

S radosťou a láskou, Tina

Potrebuješ pomoc?

Napíš mi na info@cestaksebe.com