Podstata a význam archanjelských meditácií

Viete čo znamenajú mená archanjelov?

Význam mien archanjelov Rafael, Michael, Gabriel a Uriel pochádzajú z hebrejčiny. To, že nie sú náhodné, potvrdzuje aj na prvý pohľad spoločný znak všetkých štyroch mien, a to prípona –el. Prípona „EL“, v množnom čísle „ELOHIM“, znamená „bohovia“. Meno archanjela Michaela, v hebr. Mi kha’el, je možné preložiť ako „Kto je ako Boh“, „Bohu podobný“. Význam mena Gavri´el znamená „Božia sila“. Meno Uriel sa v hebrejčine píše owr´el, pričom owr sa číta ako „ur“ a prekladá sa ako oheň, svetlo. Spolu s príponou –el je jeho význam „Svetlo Božie“. Slovíčko Rafa v hebrejčine znamená liečiť, a tak meno Rafael nadobúda význam „Boží liečiteľ“. 

Aký význam majú archanjeli?

Archanjelov môžeme vnímať ako sily, ktoré pomáhajú na tých najvyšších miestach. Predstavme si ich ako lúče božie, ako energiu okolo nás. Ak by svetlo vyjadrovalo „Zdroj všetkého čo je“, tak potom archanjeli by boli jeho jednotlivými farebnými pásmi. Na tieto konkrétne pásma je možné sa naladiť a získať z nich podpornú silu. Každá sila, každé pásmo má svoje pole pôsobenia, svoju špecializáciu. Môžeme to vidieť už aj u mien. Uriel, spojený s ohňom, nám pomáha pri zmenách. Rafael, spojený s liečením – nám pomáha pri liečení tela a ducha.  Michael „Kto je ako boh?“ je ochránca a zároveň spája a rozpája – preto je často na maľbách zobrazovaný s mečom v ruke. Gabriel je spojený so silou, túto aj prináša, spolu s jasnosťou a nadhľadom.

Ako vám môžu pomôcť archanjelské meditácie?

Počas archanjelskej meditácie sa stíšime, uvoľníme a naladíme na unikátnu archanjelskú silu. Zároveň vyšleme náš zámer, prosbu, či požiadavku, v ktorej konkrétnej oblasti potrebujeme pomoc a podporu. Podľa zamerania jednotlivých archanjelov si dokážeme vyžiadať podporu, ktorú najviac potrebujeme.

V každej meditácii vás prevediem procesom uvoľnenia, napojenia a vyslovenia požiadavky, aby ste pocítili silu archanjelov. Meditácie a následné napojenie sa na archanjelskú silu nie sú zázračné (aj keď to niektorí tak nazývajú). Pomáhajú nám však naštartovať sa, vidieť nové obzory, upokojiť sa, zamerať sa na podstatné, dovoliť si, odvážiť sa, pustiť nepotrebné, precítiť svoje potreby.

Archanjelské meditácie, ktorými vás budem sprevádzať, sú pre vás k dispozícii v elektronickom formáte. Môžete ich počúvať cez počítač alebo aj mobilný telefón v pokoji vášho domova alebo obľúbeného miesta.

Tina Burgwieser
Holistická trénerka pokojnej mysle. Naučím vás viesť ÚSPEŠNÝ VEDOMÝ a SPOKOJNÝ život v PRÍTOMNOSTI. Autorka kníh o sebarozvoji, meditácii, snoch a mandalách, lektorka seminárov a online kurzov. Je zakladateľkou prvého meditačného online klubu na Slovensku a v Čechách. Sprevádza ľudí na Ceste k sebe a celistvým prístupom pomáha klientom spracovať životné výzvy a dosiahnuť vyrovnaný, šťastný a spokojný život. Pri osobných konzultáciách, mentoringoch, pobytoch a workshopoch sa zameriava na techniky transformačnej arteterapie, meditácie, hypno-imaginácie a práce s energiou.

AUDIO SPREVÁDZANIE

pre vystresovaných ľudí:


5 minút

Zo stresu DO POHODY

Potrebujete predýchať náročnú situáciu? Ste zacyklení v myšlienkach alebo emóciach? Potrebujete sa upokojiť pri pracovnom zhone? Čaká vás dôležité stretnutie, porada? Naštval vás niekto? Ak áno, stiahnite si túto nahrávku a dostaňte sa opäť do pohody behom 5 minút. 

Túto nahrávku si stiahlo už 0 ľudí
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely spracovania tohto komentára. Zásady spracovania osobných údajov